czwartek, 31 maja 2012

Nietoperze do szkół


Dlaczego się nas boicie? Bo nas nie znacie!
Tak naprawdę wielu z Was, ludzi, lęka się nie nas, prawdziwych nietoperzy, lecz swoich o nas wyobrażeń. Przesądów i uprzedzeń wyniesionych z bajek, telewizyjnych horrorów, nieprawdziwych podań… Jak już wcześniej pisałem – nie wszędzie tak jest. Na przykład w Chinach ludzie się nas nie boją, bo od dzieciństwa wpajany im jest nasz pozytywny wizerunek. Może i u nas warto tak robić?
Organizacje pozarządowe starają się to robić od lat. Najlepiej zaczynać jak najwcześniej – od dzieci. A jak dotrzeć z pozytywnym obrazem nietoperzy do jak największej liczby dzieci? Za pośrednictwem szkół oczywiście.
Dlatego w ramach obchodów międzynarodowego Roku Nietoperza przyrodnicy z „Salamandry” przygotowali prosty plakat, na którym nietoperze nie są straszliwymi wampirami, ale… przypominają mnie!!!
Plakat jest rozsyłany do wszystkich szkół w Polsce przy okazji innej kampanii, dotyczącej wielkiego spisu stanowisk żółwi wodnych z obcych gatunków. Miejmy nadzieję, że nauczyciele skorzystają z okazji i będą wieszać ten plakat na szkolnych gazetkach… Mi się podoba, ale nie jestem obiektywny. A Wam?

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

przyjazny!!! super!

Nocny Łowca pisze...

Zgadza się i super, że wybrali gacki na plakat!

SiadWaruj pisze...

Plakat może być, najważniejsze, żeby przyniósł efekt edukacyjny. Kochamy nietopperki :) Pozdrawiam!